Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

Kontrastowe kolory, stymulujące rozwój dziecka

 • 產品信息
 • 4 strefy sensoryczne rozwijające: wzrok, słuch, dotyk i koncentrację
 • Dla dzieci od pierwszych dni życia
 • Wyjątkowa piłka sensoryczna w zestawie

* 必填项

Kinderkraft

Ruszamy w świat!

Mata, która wspiera rozwój i zapewnia dobrą zabawę

W pierwszych miesiącach życia dzieci dostrzegają wyłącznie kontrastowe, wyraźne kolory. Mata 4SMART powstała z myślą o maluchach, które taki wygląd zainteresuje i sprowokuje do jej eksploracji. To niezwykła mata sensoryczna - podzielono jest na 4 strefy, które rozwijają wzrok, słuch, dotyk i koncentrację dziecka od pierwszych dni życia. 4SMART zachęci malucha do dotykania, wyciągania rąk, ruchu i zabawy. Mata jest miękka i bezpieczna, a dołączone elementy można zabrać ze sobą na spacer.

Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

Stymuluje rozwój zmysłów dziecka

W pierwszych miesiącach maluchy dostrzegają głównie kontrastowe kolory. Właśnie dlatego 4SMART utrzymana jest w barwach czerni, bieli, żółci i czerwieni, które odpowiednio stymulują wzrok malca i pozwalają mu się skupić na kolorowych elementach.

Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

Rozwój wzroku
 

Kolorowe tasiemki oraz starannie dobrana kolorystyka pozwalają maluchom ćwiczyć wzrok. W pierwszych miesiącach życia dzieci widzą wyłącznie mocne, kontrastowe barwy - stąd mata utrzymana jest właśnie w tej stylistyce.

Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

Rozwój zmysłu dotyku i koordynacji

Mata sensoryczna 4SMART jest wyposażona w intrygujące elementy o różnej fakturze. Gładkie, szeleszczące dodatki oraz miękkie wypustki i sznureczki stymulują dotyk, a także zachęcają malucha do poznawania nowych kształtów i faktur. Pomagają także ćwiczyć chwyt i wyciąganie rączek.

Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

Rozwój słuchu
 

4SMART ma także strefę, która pozwala dziecku na obeznanie się z różnymi dźwiękami. Odpowiadają za to m.in. kontrastowe zabawki, które szeleszczą, dźwięczą oraz grzechoczą, gdy się ich dotknie. Malec będzie się uczył także związku przyczynowo skutkowego pomiędzy dotykaniem zabawki, a wydawaniem przez nią dźwięku.

Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

Ćwiczenie koncentracji
 

Dołączone karty można włożyć za specjalną folię, znajdującą się na boku maty. Przedstawiają różne kształty i utrzymane są w kontrastowej stylistyce. Dziecko z ciekawością będzie je oglądać, ćwicząc koncentrację. Bok maty można podnieść, by zachęcić dziecko do podnoszenia głowy i ćwiczenia mięśni karku.

Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

Piłka sensoryczna w zestawie

W zestawie znajduje się piłka sensoryczna, która umili maluchowi zabawę. Jest duża, wielokolorowa i ma angażujące przyciski oraz przyciągające uwagę malucha wzory. Dzięki niej dziecko na pewno będzie doskonale się bawić zarówno na macie, jak i poza nią.

Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

12 kart kontrastowych
 

Do 4SMART dołączane jest 12 dwustronnych, czarno-białych kart oraz lusterko, które można wziąć ze sobą na spacer i przypiąć np. do wózka lub włożyć za folię z boku maty. Karty pozwalają na ćwiczenie koncentracji dziecka - malec skupia się na przedstawionych wzorach, a także uczy się rozpoznawania kształtów.

Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

Regulowane pałąki z suwakiem

Regulowane pałąki wyposażone są w suwaki, dzięki którym można wygodnie i dowolnie zmieniać położenie zabawek. Malec będzie doskonale się bawił, ćwicząc jednocześnie pamięć oraz odkrywając nowe położenie ulubionych zabawek.

Kontrastowa mata sensoryczna 4SMART

Akcesoria: zabawki
 

Do maty dołączono: wiszące lusterko, wiszącą piłkę z grzechotką, wiszącą zabawkę szeleścik, pluszowego donuta, kolorowe tasiemki i grzechoczące kuleczki. Można je zawiesić na pałąkach lub używać jako samodzielnych zabawek.

Komfort i wygoda

Miękki poliester

Nowoczesny poliester, użyty w macie, jest przyjemny w dotyku. Dzięki temu podstawa maty oraz zabawki są miękki i miłe dla dziecka.

Kinderkraft 4SMART

Wysokiej klasy gruby papier

Karty kontrastowe wykonano z wysokogatunkowego, grubego papieru.

Kinderkraft 4SMART

Bezpieczny dla dziecka plastik

Niektóre elementy, takie jak zaczepy w zabawkach oraz na pałąkach, wykonane są z bezpiecznego dla dzieci, mocnego plastiku.

Kinderkraft 4SMART

Specyfikacja

 • Marka: Kinderkraft
 • Model: 4SMART
 • Wymiary: 128 x 116 cm
 • Wysokość od ziemi do pałąków: 46,5 cm
 • Wymiary maty z rozłożonymi bokami: 126 x 112 cm
 • Wymiary maty z złożonymi bokami: 75 x 75 cm
 • Wymiary kart: 12 x 19 cm
 • Waga: 1,1 kg
 • Wymiary opakowania/waga: 65 x 46 x 10 cm / 1,6 kg

Bestseller